Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Turcja odbiera zestaw Sancak

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 lipca 2021

Aselsan dostarczył Türk Silahlı Kuvvetleri nowy mobilny system walki elektronicznej MILKAR-4A2 przeznaczony do zakłócania systemów łączności. W tureckiej armii otrzymał nazwę Sancak (tur. sztandar).

Wprowadzenie systemu Sancak uzupełni zdolności tureckiej armii w zakresie walki elektronicznej / Zdjęcie: SSB 

O dostarczeniu sprzętu poinformował szef SSB İsmail Demir. Jest to kolejny lądowy system walki elektronicznej opracowany przez turecki przemysł zbrojeniowy. Aselsan, który jest głównym producentem tego typu wyposażenia. Ma on w ofercie kilka systemów EW umieszczonych na podwoziach ciężarówek, w tym MILKAR-3A3, MILKAR-4A2, KORAL, REDET III.

MILKAR-4A2 przeznaczony jest do prowadzenia zakłóceń oraz uniemożliwienia łączności i wymiany danych przez różnego rodzaju systemy pracujące w paśmie HF (częstotliwości 3-30 MHz). Może zakłócać systemy analogowe i cyfrowe, w tym także łącza informacyjne szczebla taktycznego.

Sancak skuteczny jest zarówno przeciwko sygnałom FHSS, jak też DSSS. Za pomocą tego systemu możliwe jest zakłócanie w trybie reaktywnym dostosowując częstotliwość zakłóceń do zmian częstotliwości pracy przez zakłócany obiekt. MILKAR-4A2 w tym celu wyposażony jest m.in. we własny detektor sygnałów, wzmacniacz oraz anteny do generowania zakłóceń ground wave, skywave i NVIS. Całość może być umieszczona na ciężarówce 10-tonowej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.