Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Aktualizacja oprogramowania w locie

Lotnictwo wojskowe, 04 sierpnia 2021

Podczas niedawnego testu przeprowadzonego w bazie US Air Force (wojsk lotniczych Stanów Zjednoczonych Ameryki) Nellis po raz pierwszy przeprowadzono aktualizację oprogramowania układu walki elektronicznej samolotu F-16C Block 50 podczas lotu. Było to zarazem sprawdzenie działania nowego systemu zarządzania walką (Advanced Battle Management System, KC-46A jako hot-spot , 2021-05-24).

F-16C pilotowany przez ppłka Probsta kołuje do startu do misji, w trakcie której dokonano aktualizacji oprogramowania układu walki elektronicznej ALQ-213. Zdjęcie datowane jest na 14 lipca 2021 / Zdjęcie: US Air Force – Tech. Sgt. John Raven

Plik zaktualizowanych danych dotyczących misji został przesłany do F-16C z odległości setek kilometrów za pomocą łączności satelitarnej. Komputer pokładowy samolotu odebrał aktualizację z laboratorium integracji oprogramowania z bazy Hill, przetworzył go za pomocą niestandardowego oprogramowania wyświetlacza i wprowadził nowe dane do procesora układu walki elektronicznej ALQ-213. Test wykazał zdolność pilota F-16 do prawidłowego zidentyfikowania wcześniej nieznanego zagrożenia elektronicznego w czasie niemal rzeczywistym.

Po raz pierwszy samolot bojowy odebrał aktualizację oprogramowania i zyskał nowe zdolności podczas lotu. To ważne, ponieważ istnieje taktyczna potrzeba, aby móc szybko aktualizować oprogramowanie, zwłaszcza pliki danych dotyczących misji, co wiąże się z naszą zdolnością do identyfikacji i wykrycia nieprzyjaciela i obrony przed zagrożeniami z jego strony – stwierdził ppłk Zachary Rooster Probst, dowódca 84th Test and Evaluation Squadron.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.