Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wspólny zakup Bratysławy i Pragi

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 19 października 2009

Martin Bartak czeski minister obrony, na spotkaniu z parlamentarzystami ujawnił, że władze Słowacji i Czech zdecydowały się na wspólny zakup samochodów patrolowych Iveco LMV.

LMV są chwalone przez czeskich żołnierzy. Praga zamierza wydać na zakup ok 2 mld koron (ok. 320 mln zł). Środki te zostały wpisane w przyszłoroczny budżet. Mimo, że będzie on niższy od bieżącego (spadnie z 56 do 49 mld koron), pozyskanie samochodów Iveco oraz realizowanie innych, głównych programów zbrojeniowych - w tym zakup transporterów Pandur II i samolotów C-295M - nie bedzie zagrożone / Zdjęcie: CTK

Czesi otrzymali już 19 samochodów LMV, kupionych w ramach pilnej potrzeby operacyjnej w dwóch transzach (zobacz: Czesi kupują LOSP). Od kilku miesięcy prowadzili jednak zabiegi, w celu pozyskania wiekszej liczby tych pojazdów. Zamierzają bowiem kupić 90 egz. Iveco LMV, głównie na potrzeby kontyngentu w Afganistanie. Słowacy zdecydowali się na tę samą konstrukcję, chcąc wyposażyć swoje oddziały w 40 samochodów. LMV nie będą pozyskane drogą przetargu, z uwagi na krótki czas realizacji zamówienia.

Główną przyczyną wspólnego zakupu jest uzyskanie niższej ceny jednostkowej. Transakcja pozwoli również na zaciśnienie wspólpracy wojskowej. Oba państwa tworzą wspólną brygadę sił natychmiastowego reagowania UE.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.