Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjski robot bojowy

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 października 2009

Na moskiewskiej wystawie Interpolitech-2009 zaprezentowano robota bojowego MRK-27, który może atakować żołnierzy, schrony i pojazdy opancerzone.

Zdjęcie: myrobot.ru

Osadzony na gąsienicowym podwoziu MRK-27BT jest uzbrojony w karabin maszynowy Pieczenieg, 2 wyrzutnie Szmiel i 2 granatniki oraz 6 wyrzutni granatów dymnych i 100 pocisków. Robota można też uzbroić w inne systemy bez konieczności poważniejszych przeróbek konstrukcji. Przewożone przez niego uzbrojenie żołnierze mogą łatwo zdemontować i wykorzystać niezależnie w walce.

Zasięg systemu sterowania robota wynosi 200-500 m. Operator steruje pojazdem i jego uzbrojeniem za pomocą dwóch manipulatorów, obserwując sytuację z wykorzystaniem trzech kamer video, obserwując obraz na dwóch monitorach.

Producentem MRK-27BT jest MGTU im. Baumana. Na razie zbudowało ono jedynie prototyp robota. Rosyjskie ministerstwo obrony nie zamówiło żadnego urządzenia tego typu.

MRK-27BT bazuje na zdalnie sterowanym pojeździe MRK-27, który pozytywnie przeszedł testy odporności na wybuchy min. Prototyp tego pojazdu został po raz pierwszy użyty w warunkach bojowych w czasie likwidacji skutków awarii w Sarowie i w Czeczenii. Masa MRK-27 wynosi 170 kg, a prędkość sięga 0,65 m/s. Zasięg sterowania przewodowego wynosi 200 m. Powyżej tej odległości możliwe jest sterowanie bezprzewodowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.