Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Toczka wybuchła pod Leningradem

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 29 października 2009

W czasie ćwiczeń na poligonie pod Ługą w obwodzie leningradzkim doszło do niekontrolowanego wybuchu taktycznej rakiety balistycznej Toczka-U.

Do wybuchu doszło w czasie ćwiczeń taktycznych dywizjonu rakietowego pułku Akademii artyleryjskiej w Michajłowsku. Rakieta eksplodowała na wysokości około kilometra. Nikt nie został ranny.

Rakieta, która wybuchła nie była uzbrojona w głowicę bojową. Prawdopodobnie z powodu nieprawidłowej silnika napędowego zadziałał jej samolikwidator.

W czasie ćwiczeń wystrzelono 2 rakiety typu Toczka-U. Obie miały już wyczerpany resurs i ich wystrzelenie było obarczone znacznym ryzykiem. Pierwsza wystrzelona rakieta wykonała jednak prawidłowy lot i trafiła w wyznaczony cel.

Niedawno udaną próbę rakiety Toczka przeprowadził w ramach rutynowego szkolenia pododdział Floty Bałtyckiej. Głowica rakiety wystrzelonej spod Prawdińska trafiła w cel z zadaną dokładnością (Próba Toczki pod Kaliningradem).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra