Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AMX do Afganistanu

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 02 listopada 2009

Przedstawiciele włoskich wojsk lotniczych poinformowali, że 4 listopada zostaną wysłane do Afganistanu 4 szturmowe AMX International AMX, które zastąpią w misjach rozpoznawczych 2 samoloty Tornado.

AMX-y będą wykorzystywane jedynie w misjach rozpoznawczych, wykorzystując izraelskie zasobniki Reccelite z dzienno-nocną głowicą elektrooptyczną i bezpośrednim przesyłem danych. Będzie to drugie wykorzystanie bojowe tych samolotów. Pierwszy raz AMX bombardowały Jugosławię w 1999 / Zdjęcie: Aeronautica Militare

AMX będą stacjonować w Heracie. Tornado działają z lotniska w Mazar-e-Sharif.

4 samoloty, które zostały przeznaczone do misji zagranicznej, służą w 51. Skrzydle (51º Stormo Ferruccio Serafini) z Istrany, jednym z dwóch, wykorzystujących łącznie 54 operacyjne maszyny tego typu.

Piloci i mechanicy, oddelegowani do zagranicznej misji, przeszli wcześniej szereg treningów i ćwiczeń, w tym Green Flag i Red Flag w USA.

Osiągnięcie gotowości bojowej zajmie Włochom około miesiąca. Dopiero wtedy do rodzimej bazy powrócą Tornado, które przeprowadziły 350 misji rozpoznawczych, w czasie 900 h lotów.

AMX, podobnie jak Tornado, będą wykorzystywały zasobniki rozpoznawcze Rafaela Reccelite. Nie będą wykorzystywać bomb (mogą przenosić do 3,8 t ładunku na 6 belkach podskrzydłowych). W wyjątkowych sytuacjach piloci AMX będą mogli jedynie użyć pokładowego działka kalibru 20 mm.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.