Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Publiczny debiut bsl Skylark 3 Hybrid

Imprezy branżowe, Bezzałogowce, Przemysł zbrojeniowy, 14 lutego 2022

Elbit Systems zapowiedział, że podczas Singapure Airshow 2022 po raz pierwszy zaprezentowany zostanie publicznie mini bsl Skylark 3 Hybrid ze spalinowo-elektrycznym napędem hybrydowym polępszającym jego osiągi. Bsl bazuje na popularnym Skylark 3.

Mimo zastosowania dwóch rodzajów silników masa i wymiary Skylark 3 Hybrid nie uległy zmianie / Zdjęcie: Elbit Systems

Nowy napęd zapewnia bezzałogowcowi trzykrotnie większą długotrwałość lotu (18 h) w porównaniu do Skylark 3 z napędem elektrycznym. Rozmiary i masa bezzałogowca nie uległy zmianie. Ma on 4,7 m rozpiętości, masę startową 48 kg i zasięg 120 km. Dzięki napędowi hybrydowemu może się poruszać do rejonu misji z użyciem napędu spalinowego. W obszarze misji przełączany jest na napęd elektryczny zapewniający większą skrytość działania.

Bsl może przenosić różne rodzaje wyposażenia zadaniowego. Mogą to być głowice optoelektroniczne o wysokiej rozdzielczości, wyposażenie rozpoznania elektronicznego, rozpoznania elektromagnetycznego, podświetlacze laserowe i inne. Otwarta architektura pozwala na integrację nowych sensorów na zasadzie plug and play. Skylark 3 może być obsługiwany przez dwóch żołnierzy. Startuje z wyrzutni pneumatycznej, która może być montowana na pojazdach lub jednostkach pływających. Za pomocą stacji naziemnej można jednocześnie kierować lotem dwóch bsl (Wytwórnia SkyLark-1LEX w Kazachstanie, 2021-05-18, SAS 2016: Nowy bsl Elbit Systems, 2016-02-18).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.