Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza kobieta w Red Arrows

Lotnictwo wojskowe, 16 listopada 2009

Do zespołu akrobacyjnego RAF Red Arrows dołączyła kobieta. Ukończyła właśnie pierwszy tydzień treningu. Po raz pierwszy wystąpi w pokazach w 2010.

Kobieta, która znalazła się w składzie Red Arrows Aerobatic Demonstration Team, stacjonującego w RAF Scampton w Lincolnshire, to 31-letnia por. Kirsty Moore (jej samolot - w kółku). W brytyjskich, królewskich wojskach lotniczych (RAF) lata od 1998. Najpierw latała na treningowych Hawkach, później na bojowych Tornado GR4 w składzie XIII Squadron z bazy RAF Marham w Norfolk. Do latania w wojsku zachęcił ją ojciec, nawigator latający do niedawna w RAF.

Por. Moore nie jest pierwszą kobietą, która starała się o dostanie do grupy. Wcześniej kandydatki nie przeszły jednak przez sito eliminacji. Por. Moore udało się wygrać rywalizację z blisko 40 innymi kandydatami na wolne miejsce w Red Arrows. Została wybrana w maju br. Obok niej - na drugie wolne miejsce - został wybrany por. Ben Plank latający dotąd na Harrierach (w RAF od 2000). Ich kontrakty przewidują występy w zespole do 2012.

W RAF tylko 60 na 2040 pilotów to kobiety. Aby aplikować do Red Arrows trzeba wylatać co najmniej 1500 godzin i zaliczyć jedną turę bojową. Roczny koszt utrzymania zespołu to 30 mln funtów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.