Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

A220 Air France w Warszawie

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 04 kwietnia 2022

W piątek (1 kwietnia 2022) wieczorem, warszawskie Lotnisko Chopina po raz pierwszy gościło Airbusa A220-300 w barwach Air France. Samolot, który przyleciał w ramach rejsowego połączenia z Paryża do Warszawy jest jednym z pierwszych tego typu eksploatowanych przez narodowego przewoźnika Francji.

Obecnie narodowy przewoźnik Francji eksploatuje 8 A220-300 / Zdjęcie: Lotnisko Chopina 

A220-300 w barwach Air France zabiera na pokład 148 pasażerów. Dzięki konfiguracji foteli 3+2, 80% procent pasażerów może zajmować preferowane miejsca przy oknie lub przy przejściu. W obu kabinach – ekonomicznej i biznes podróżni korzystają z pokładowego Wi-Fi na własnych urządzeniach mobilnych, dzięki systemowi Air France Connect. Do dyspozycji pasażerów są 3 różne opcje usługi, w tym bezpłatne wysyłanie wiadomości poprzez popularne komunikatory.

Samolot jest wyposażony tapicerowane skórą i tkaniną ergonomiczne fotele. Każdy z nich ma szerokie (48-cm), komfortowe siedzisko, a jego oparcie odchyla się do 118°. Dodatkowy komfort podróży zapewniają: regulowany zagłówek, szeroki solidny stolik, uchwyt na kubek oraz kieszeń do przechowywania podręcznych przedmiotów. Całości dopełniają porty USB typu A i C oraz zintegrowany z oparciem uchwyt na tablet lub smartfon – do wygodniejszego korzystania z pokładowego Wi-Fi.

Przestronna i jasna kabina została zaprojektowana w kolorach Air France – odcieniach niebieskiego i bieli z odrobiną czerwieni, tworząc eleganckie, świeże wnętrze. Całość uzupełniają wykładziny dywanowe w geometryczny wzór w jodełkę, który nawiązuje do emblematycznego świata paryskich apartamentów inspirowanych wzornictwem Haussmanna.

Duże panoramiczne okna zapewniają naturalne światło w czasie podróży. W kabinie zastosowano specjalne oświetlenie, które dostosowuje się w zależności od pory dnia i sytuacji, zapewniając silniejsze światło podczas wejścia i wyjścia z samolotu oraz przyjemny, ciepły nastrój podczas lotu.

Air France zamówiły 60 Airbusów A220 (a także 30 jako opcję, z prawem zakupu kolejnych 30), które zastąpią wszystkie A318 i A319 oraz części A320 w ramach stopniowej modernizacji floty. Obecnie (stan na początek kwietnia 2022) przewoźnik eksploatuje 8 A220-300, które obsługują trasy z/do Paryża do/z m.in. Berlina, Madrytu, Barcelony, Wenecji, Bolonii, Lizbony, Mediolanu, Rzymu i Kopenhagi. Od początku kwietnia A220-300 Air France będzie można również spotkać na trasie z/do Warszawy i stopniowo w kolejnych europejskich miastach (Letnie kierunki z Krakowa, 2022-03-28, Pierwszy A220 dla Air France, 2021-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.