Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mistral zawinął do St. Petersburga

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 listopada 2009

Francuski śmigłowcowiec Mistral zawinął do Sankt Petersburga. Do Rosji przybył z roboczą wizytą, ale nieoficjalnie wiadomo, że to promocja okrętów tego typu.

Okręt zacumował przy nabrzeżu Lejtnanta Szmidta. W ciągu jednego z dni przewidzianej do 26 listopada wizyty śmigłowcowiec będzie dostępny dla publiczności. Jednak przede wszystkim będą się z nim zapoznawać przedstawiciele WMF i rosyjskiego przemysłu stoczniowego (Mistral W St. Petersburgu).

Od kilku miesięcy toczą się rozmowy w sprawie zakupu przez Rosję jednego śmigłowcowca Mistral i licencyjnej produkcji 4 kolejnych okrętów tego typu. Wobec problemów prawnych, możliwe że zbudowany w stoczni DCNS zostałby wyposażony według standardów cywilnych, bez systemów rozpoznania i uzbrojenia. Wartość kontraktu mogłaby wynieść ok. 400 mln USD. W pełni wyposażony śmigłowcowiec kosztuje 600 mln euro.

Nowe okręty miałyby wejść w skład Floty Północnej i Oceanu Spokojnego. Przeciwko ewentualnemu bazowaniu rosyjskiego okrętu klasy Mistral na Bałtyku protestowała niedawno Estonia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.