Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Współpraca Safrane z AURA Aero

Nowe technologie, Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 08 kwietnia 2022

Safrane Electrical & Power i AURA Aero będą wspólnie pracować nad architekturą i elektrycznymi systemami napędowymi samolotów Intergral E i ERA (Electric Regional Aircraft). Safran E&P ma dostarczyć system napędowy do demonstratora lotu dwumiejscowego samolotu szkolnego przystosowanego do akrobacji Integral E (elektryczna wersja samolotu Integral). Prototyp będzie wyposażony w inteligentny silnik elektryczny ENGINEUS o mocy ponad 100 kW oraz system dystrybucji i ochrony GENeUSGRID.

Pierwszy lot prototypu Integral E zaplanowano na 2022. Dostawy seryjnych samolotów mają rozpocząć się w 2023. AURA Aero informuje, że dysponuje już wstępnymi zamówieniami na 60 Integral E.

Wizja ERA – elektrycznego samolotu transportu regionalnego / Ilustracja: AURA Aero

Safran E&P ma też dostarczyć system napędowy 19-miejscowego samolotu transportu regionalnego ERA. Badania skoncentrują się na architekturze napędu wysokiego napięcia stałego, która zapewni moc potrzebną do silników elektrycznych. Wspólnie prowadzone prace obejmą również nienapędową architekturę elektryczną, wykorzystywaną do zasilania innych systemów samolotu.

Prototyp ERA ma zostać oblatany w 2024. Dostawy seryjnych samolotów zaplanowano na 2027. AURA Aero liczy na zamówienie kilkuset seryjnych ERA.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.