Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpanie chcą KTO

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 listopada 2009

Carmen Chacon hiszpańska minister obrony, na ostatnim posiedzeniu rządu przedstawiła raport, dotyczący konieczności zakupu nowych samochodów patrolowych oraz kołowych transporterów opancerzonych 8x8.

Pegaso 3560 BMR (obecnie, po modernizacjach oznaczany jako BMR-M1) jest wykorzystywany również przez Arabię Saudyjską, Egipt, Maroko i Peru. Pojazdy tego typu brały udział w wielu międzynarodowych interwencjach z udziałem żołnierzy hiszpańskich. Dzisiaj władze wojskowe w Madrycie widzą jednak konieczność znalezienia ich młodszego i bardziej nowoczesnego następcy / Zdjęcie: USAF

Minister stwierdziła, że dla zapewnienia bezpieczeństwa żołnierzom, szczególnie pełniącym służbę w Afganistanie, konieczne są dalsze zakupy samochodów patrolowych 4x4. Obecnie kraj ten posiada 120 Iveco LMV Lince (zobacz: Hiszpańskie LMV w Afganistanie) i 100 nieco cięższych RG-31 Mk5E Nyala.

Carmen Chacon podkreśliła również, że niezbędne jest pozyskanie nowoczesnych transporterów opancerzonych 8x8, dostępnych na rynku. Powinno to doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa żołnierzy, ale również do zdecydowanego zwiększenia potencjału bojowego jednostek piechoty.

Hiszpańskie wojska lądowe używają 682 transporterów BMR-M1 6x6 rodzimej konstrukcji. Produkcja tych pojazdów rozpoczęła się jednak w 1979 i mimo modernizacji (nowy silnik, wzmocnienie opancerzenia), nie można uznać ich za nowoczesne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.