Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Airways opóźni dostawy Airbusów

Lotnictwo cywilne, 28 listopada 2009

US Airways opóźni dostawy 54 Airbusów, w tym rodziny A320 i A330 z lat 2010-2012, na okres po 2013. Pomoże to przywrócić przedsiębiorstwu zysk.

Airbus A320 US Airways. Linia planuje rezygnację z części połączeń. W związku z tym może zmniejszyć dostawy nowych samolotów. Mimo konieczności płacenia Airbusowi kar umownych, krok ten przyniesie tylko w ciągu dwóch najbliższych lat ok. 600 mln USD oszczędności / Zdjęcie: US Airways

Amerykański przewoźnik zanotował w drugim kwartale bieżącego roku 80 mln USD strat. To kolejny kwartał na minusie. By przetrwać obecny kryzys, władze spółki zdecydowały już o zmniejszeniu w pierwszej połowie 2010 zatrudnienia o tysiąc osób oraz likwidacji części deficytowych połączeń do Europy.

Duży wpływ na wyniki finansowe będzie także miało opóźnienie dostaw nowych samolotów. W 2007 US Airways zakupiła w europejskim koncernie 22 A350, 10 A330 i 60 A320 (zobacz: US Airways kupują 92 Airbusy). Część z tych maszyn - 2 A330 i 26 A320 - zostanie dostarczona zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. W odniesieniu do pozostałych, trafią one do odbiorcy nie w latach 2010-2012, ale po 2013. Przesunięciu ulegną również terminy dostaw A350, z 2014 na okres po 2017. W tym ostatnim wypadku problem powstał jednak po stronie producenta, który nie będzie w stanie dostarczyć nowych samolotów w zapowiedzianym wcześniej terminie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.