Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chinooki dla ZEA

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 04 grudnia 2009

Do amerykańskiego kongresu trafiły dokumenty, niezbędne do sfinalizowania rozmów ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, w sprawie sprzedaży do 16 śmigłowców CH-47F, za kwotę nawet 2 mld USD.

CH-47F już odniosły spory sukces. Oprócz zamówienia US Army na 191 egz., Boeing sprzedał również 15 egz. Kanadzie i 7 Australii. Kolejne 16 kupili Włosi. Śmigłowce zostaną wyprodukowane na licencji przez zakłady AgustaWestland. Ceny jednostkowe maszyn w tych kontraktach są jednak zdecydowanie niższe, niemal dwukrotnie, niż szacowana wartość CH-47F z umowy z ZEA. Może oznaczać, że Amerykanie oferują zdecydowanie większy pakiet logistyczny / Zdjęcie: US Army

W skład pakietu eksportowego, oprócz śmigłowców, wchodzi 38 silników T55-GA-714A (w tym 6 zapasowych), 20 transponderów AN/APX-118, 20 systemów łączności AN/ARC-220 (RT-1749), 40 odbiorników/transmiterów A/ARC-231 (RT-1808A), 18 urządzeń wykrywania wiązki radarowej AN/APR-39A(V)1, symulatory, urządzenia obsługowe, części zamienne, dokumentacja techniczna, a także szerokie wsparcie techniczne, łącznie z bezpośrednimi usługami kontraktorów z USA.

Przy wykorzystaniu wszystkich opcji kontraktu, jego wartość może wynieść ok. 2 mld USD.

Wojska lotnicze ZEA posiadają obecnie ok. 80 śmigłowców amerykańskich, w tym 30 uderzeniowych AH-64A i D oraz 12 transportowych CH-47C/D, odkupionych od Libii w 2003. Są one wykorzystywane przez siły specjalne. Ich dopełnieniem jest ok. 65 śmigłowców francuskich różnych typów oraz 6 włoskich Agusta-Bell AB-412 w wersji SAR.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.