Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Super Tucano Dominikany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 grudnia 2009

Brazylijski Embraer poinformował z opóźnieniem, że 10 grudnia odbyła się uroczystość przekazania wojskom lotniczym Dominikany pierwszej pary, z 8 zamówionych samolotów EMB-314 Super Tucano.

Pierwsza para EMB-314 Dominikany. W okresie swojej świetności, po II wojnie światowej, wojska lotnicze tego kraju posiadały ok. 250 samolotów, w tym kilkadziesiąt bojowych. W połowie bieżącego roku jedynie 25 śmigłowców transportowych oraz 9 samolotów, w tym 6 szkolnych, chilijskich Enaer Pillan i 3 transportowych CASA C-212 / Zdjęcie: Embraer

Samoloty zostały zamówione pod koniec ubiegłego roku (zobacz: Dominikana kupuje Super Tucano). Będą one używane przez Fuerza Aérea Dominikana do wykonywania misji porządku publicznego, patrolowania granic kraju oraz zwalczania prób przemytu narkotyków. EMB-314 będą jedynymi, uzbrojonymi samolotami tego 10-milionowego, wyspiarskiego kraju.

Do tej pory Embraer podpisał umowy o sprzedaży 172 samolotów tego typu. Dostarczył już - oprócz pierwszej pary dla Dominikany - 83 maszyny dla wojsk lotniczych Brazylii i 25 dla Kolumbii. Przynajmniej 1 samolot wypożyczono do USA. Do zrealizowania pozostały kontrakty z Chile i Ekwadorem.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.