Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czesi zamówili kolejne LMV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 grudnia 2009

Czeskie ministerstwo obrony poinformowało 23 grudnia o podpisaniu umowy, o dostawie 90 samochodów patrolowych LMV, z Iveco Defence Vehicle.

Jeden z 19 posiadanych przez Czechów LMV, kupionych w dwóch transzach na potrzeby kontyngentu w Afganistanie. Według danych Iveco, doszło już do trzech ataków na nie. Żaden nie doprowadził do strat załogi / Zdjęcie: MO Czech

Porozumienie podpisano już 18 grudnia. Zostało jednak zapowiedziane oficjalnie w październiku, w ramach informacji ministra obrony, Martina Bartaka, złożonej parlamentarzystom w Pradze (zobacz: Wspólny zakup Bratysławy i Pragi).

Ostatecznie Czesi zakupili 90 lekkich samochodów patrolowych LMV włoskiej Iveco, modelu M65E19WM 4x4, w trzech odmianach. Najliczniejsza, licząca 72 egz., to pojazdy, służące do transportu żołnierzy, wyposażone w zsmu Protektor M151 A2, z wkm kalibru 12,7 mm. Pozostałe to odmiany dowódcza, również z norweskim modułem uzbrojenia (7 egz.) i wsparcia, ze stanowiskiem ZSRD-07 dla km kalibru 7,62 mm, stworzonym wspólnie przez zakłady remontowe z Czech i Słowacji (11 egz.).

Wartość kontraktu to 3,62 mld koron (ok. 580 mln zł), z czego do Iveco trafi nieco ponad 3 mld koron. Umowa zakłada dostawy 90 samochodów w latach 2010-2013, wraz z pakietem logistycznym i amunicją. Transakcji towarzyszy offset o wartości 100% kontraktu importowego.

Negocjowana równolegle umowa ze Słowacją, dotycząca zakupu 40 pojazdów, nie została na razie sfinalizowana.

Powiązane wiadomości


Drukuj Góra