Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy MC-12 w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, 30 grudnia 2009

Przedstawiciele USAF poinformowali, że 27 grudnia w bazie Bagram, w Afganistanie wylądował pierwszy z samolotów rozpoznania radioelektronicznego MC-12W.

MC-12W to przebudowany Hawker Beechcraft King Air 350ER, wyposażony w głowicę optoelektroniczną L-3 Wescam MX-15, a także sensory rozpoznania radioelektronicznego i systemy łączności. Samoloty mają dopełnić działania bezzałogowców rozpoznawczych / Zdjęcie: USAF

Kontrakt na dostawę 23 samolotów o wartości 171,5 mln USD, został zawarty w listopadzie 2008. Pierwszy MC-12W został przekazany USAF w kwietniu bieżącego roku (zobacz: Pierwszy King Air 350ER dostarczony). 6 miesięcy trwało szkolenie pierwszych załóg.

Samolot, który 27 grudnia wylądował w bazie Bagram należy do 4th Expeditionary Reconnaissance Squadron, jednostki stworzonej do wykorzystania nowych maszyn rozpoznawczych w Afganistanie. Przedstawiciele USAF nie ujawnili jednak, ile samolotów zostanie wysłanych do tego kraju.

MC-12 wzmocnią amerykański potencjał rozpoznawczy, oparty obecnie o samoloty bezzałogowe. Wojskowy King Air 350 może pozostawać w powietrzu ok. 7 h, przy promieniu działania 185 km, przekazując dane w czasie zbliżonym do rzeczywistego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra