Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej F-35, więcej na B+R

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 stycznia 2010

Amerykański sekretarz obrony, Robert Gates zdecydował o zmianie wydatków na samoloty F-35. Do 2015 ma zostać zakupionych 361 maszyn, o 122 mniej, niż zakładano. Zwiększeniu mają natomiast ulec wydatki na prace badawcze.

Mniejsze dostawy mogą pogłębić problem zmniejszania się liczby samolotów bojowych w USA. Nowych maszyn będzie zdecydowanie za mało, by uzupełnić lukę po wycofywanych, starych samolotach / Zdjęcie: Lockheed Martin

Program F-35 już zanotował spore opóźnienie (zobacz: Aktualny status programu F-35), jednak dokumenty, sygnowane przez Roberta Gatesa, w których posiadanie weszły amerykańskie media, mogą świadczyć o tym, że zwłoka jest większa, niż ujawnia oficjalnie Pentagon.

Szef departamentu obrony chce zmniejszyć dostawy seryjnych F-35 w latach 2011-2015 o 122 egz. I tak w 2011 amerykańskie siły zbrojne otrzymają 42, a nie 52 wcześniej planowane samoloty. W 2012 będzie to 45 egz., zamiast 62. W kolejnym roku: 77, zamiast 129, a następnie 90 zamiast 110, wreszcie w 2015 - 107, a nie 130, jak planowano do tej pory.

Z zaoszczędzonych pieniędzy Pentagon zamierza przeznaczyć dodatkowe 2,9 mld USD na finansowanie prac rozwojowych maszyn rodziny F-35, a także zakupić 26 samolotów F/A-18E/F dla lotnictwa US Navy. Przesunięcie środków na prace B+R wydaje się koniecznością, z powodu opóźniania się dostaw 10 z planowanych 13 prototypów. W związku z tym wątpliwym jest zrealizowanie na czas całego programu testowego, obejmującego 5000 lotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra