Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A330-200 MRTT za drogie dla Indii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 lutego 2010

Indie zerwały negocjacje z EADS, w sprawie zakupu 6 tankowców powietrznych A330-200 MRTT, z powodu zbyt wysokiej ceny. Przetarg rozpocznie się od nowa.

</span>Prototyp A330-200 MRTT dla wojsk lotniczych Australii / Zdjęcie: militaryaviation.eu

Pod koniec ubiegłego tygodnia rząd Indii zdecydowały się zerwać negocjacje z EADS, w sprawie zakupu 6 tankowców powietrznych A330-200 MRTT, poinformował niemiecki ambasador w New Dehli. Powodem jest - według niedoszłego odbiorcy - zbyt wysoka cena. Europejski koncern chciał za samoloty 1,31 mld USD. Tymczasem według założeń przetargu, który rozpoczął się w 2006, cała transakcja miała zamknąć się w kwocie ok. 1 mld USD.

Po serii prób i testów porównawczych, A330-200 MRTT pokonał konkurencyjnego, rosyjskiego Ił-a 76 w maju ubiegłego roku. Od tego czasu toczyły się negocjacje, dotyczące szczegółów kontraktu. Nie przyniosły one spodziewanych przez odbiorcę efektów i na wniosek ministerstwa finansów, mimo zdecydowanych sprzeciwów wojsk lotniczych, rozmowy zerwano, decydując się jednocześnie na ponowne rozpisanie przetargu.

Do zdarzenia doszło niemal w przeddzień tygodniowej wizyty niemieckiego prezydenta, Horsta Köhlera w Indiach, która rozpocznie się 5 lutego. Władze RFN, ustami swojego ambasadora, podobnie jak przedstawiciele EADS, wyrazili swoje zaskoczenie decyzją indyjskiego rządu. Jak na razie nie otrzymali oni szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.