Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy Simbad

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 09 lutego 2010

W czasie zakończonych niedawno Singapore Air Show, MBDA przedstawiła najnowszy zestaw obrony bezpośredniej Simbad-RC, oparty o pociski przeciwlotnicze Mistral.

</span>Simbad-RC zachowuje ogólną koncepcję starszego zestawu. Pociski rakietowe umieszczone są jednak bliżej siebie - nie ma konieczności wygospodarowania miejsca między nimi dla operatora. System otrzymał również nową podstawę, która zmniejsza powierzchnię odbicia radiolokacyjnego / Rysunek MBDA

Simbad to zestaw, wykorzystujący rozpowszechnione, klasyczne pociski przeciwlotnicze Mistral 2, odpalane z wyrzutni naramiennych, o zasięgu ponad 5 km. Pierwsze wersje zestawów, z dwoma wyrzutniami, na obrotowej podstawie, są wykorzystywane na wielu okrętach wojennych, w tym desantowcach typu Mistral (zobacz: Antykryzysowy, francuski Mistral).

MBDA opracowało nową, zdalnie kierowaną wersję zestawu, która może znaleźć szersze - niż poprzednik - zastosowanie na małych jednostkach, z ograniczoną liczbą załogi lub wykonanych w technologii stealth.

Simbad-RC jest kontrolowany przez operatora, który zajmuje stanowisko wewnątrz okrętu, przez co nie wpływają na niego niekorzystnie warunki pogodowe. Konsola kierowania pozwala na jednoczesne operowanie dwoma wyrzutniami, co przyczynia się do zmniejszenia załogi.

Zestaw dwóch pocisków oparto o nową, lekką podstawę ze stabilizowaniem żyrokompasem. Obserwację zapewnia kamera termalna lub - opcjonalnie - dodatkowa kamera dzienna o szerokim kącie obserwacji. Konsola operatora może zostać powiązana w systemem zarządzania bojowego okrętu i jego systemami rozpoznania oraz obserwacji.

Pocisk Mistral 2 zapewnia możliwość niszczenia celów powietrznych: samolotów, śmigłowców i pocisków rakietowych, ale również małych jednostek pływających - jego głowica naprowadzania pracuje w podczerwieni, co pozwala na trafianie np. silników zaburtowych.

Francuzi mają nadzieję, że Simbad-RC zostanie zakupiony przez nowych odbiorców, ale również tych, którzy wykorzystują starszą wersję. Ze względu na podobieństwo zestawów, nowy może być bez większych problemów montowany na miejscu klasycznych Simbadów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.