Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyniki BAE Systems

Przemysł zbrojeniowy, 19 lutego 2010

Brytyjski koncern w kryzysowym 2009 zanotował zwiększenie obrotów aż o 21% oraz zamówień. Równocześnie jednak poniósł niewielką stratę netto.

</span>Tradycyjnie największe zamówienia dla zakładów, wchodzących w skład koncernu, składają amerykańskie i brytyjskie siły zbrojne. Te drugie kupują wyposażenie wojskowe dla wszystkich rodzajów wojsk, w tym prezentowane niszczyciele Typu 45 / Zdjęcie: Royal Navy

Obroty koncernu wyniosły w ubiegłym roku 22,4 mld GBP (36,2 mld USD). To o 21% więcej, niż rok wcześniej. Przełożyło się to na 10-procentowy wzrost dywidendy. Zwiększył się również portfel zamówień, do 46,9 mld GBP.

BAE Systems zanotował jednak niewielką stratę netto, w wysokości 67 mln GBP, gdy rok wcześniej miał zysk 1,77 mld GBP. Powodem było zwiększenie kosztów operacyjnych o 30% oraz konieczność wypłacenia 973 mln GBP kar, w tym sum na poczet polubownego zakończenia dochodzeń, w sprawie oskarżeń o korupcję przy przetargach w Arabii Saudyjskiej, RPA, Zimbabwe i Europie Środkowej (zobacz: Kara dla BAE Systems).

Zatrudnienie koncernu nieznacznie wzrosło i wynosi obecnie ok. 107 tys. pracowników. Większość z nich stanowi załogi zakładów w Wielkiej Brytanii i USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.