Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francja zamawia kolejne NH90

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 grudnia 2007

Francuska agencja zamówień wojskowych DGA zawarła wczoraj z NH Industries umowę na dostawę 68 śmigłowców NH90 (12 + 56 w opcji). Maszyny w wersji Tactical Transport Helicopter (TTH) zasilą wojska lądowe.

Francuskie NH90 TTH będą służyły do przewozu żołnierzy (20) i ładunków (do 2,5 t), a także misji ratowniczych. Po szybkim przystosowaniu mogą przewozić do 12 rannych. Póki co, Francuzi wprowadzają NH90 do służby w wersjach morskich (na zdjęciu jeden z prototypów) / Zdjęcie: Eurocopter

Umowę w imieniu DGA zawarła natowska agencja NAHEMA (NATO Helicopter Management Agency). Dotyczy 12 śmigłowców. Kolejne zamówienia trafią do spółki Eurocoptera, AgustyWestlanda i Stork Fokkera w 2008 (22 egz.) i w 2010 (34). Łączna wartość kontraktu to 1,8 mld euro, wraz z podatkami.

Nowe maszyny od 2011 zaczną zastępować starzejące się Pumy. Będą produkowane w zakładach Eurocoptera w Marignanne w południowo-zachodniej Francji.

Jest to drugie zamówienie Paryża na NH90. W czerwcu 2000 marynarka wojenna tego kraju podpisała umowę na dostawę 27 śmigłowców.

W program budowy NH90 zaangażowały się Francja, Niemcy, Włochy i Holandia. Później do tego grona dołączyły Portugalia i Belgia. Śmigłowce zostały zamówione również przez Hiszpanię, Finlandię, Norwegię, Szwecję, Grecję, Oman, Australię i Nową Zelandię. Łącznie portfel zamówień liczy 507 helikopterów.


Drukuj Góra