Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej rosyjskich śmigłowców

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 02 marca 2010

Rosyjskie przedsiębiorstwa lotnicze dostarczyły w ubiegłym roku 183 śmigłowce. Połowa w ramach zamówień eksportowych.

</span>Najpopularniejszymi rosyjskimi śmigłowcami są nadal maszyny rodziny Mi-8/-17, głównie w wersji cywilnej / Zdjęcie: WR

Dane o produkcji w 2009 zaprezentowali wczoraj przedstawiciele Wiertalioty Rossji, spółki, grupującej wszystkie przedsiębiorstwa branży śmigłowcowej w Rosji.

Zakłady te dostarczyły odbiorcom łącznie 183 śmigłowce, o 14 egz. więcej niż w 2008. Większość z nich - 105 egz. - były maszynami cywilnymi, z czego 9 w wersjach VIP. Ponad połowa produkcji została przeznaczona na eksport.

Tradycyjnie największym zakładem branży pozostał OAO Kazanskij wiertaliotnyj zawod, który dostarczył 85 śmigłowców, z czego 79 to maszyny rodziny Mi-8/-17, a 6 to lżejsze Ansat-U. Drugi pod względem produkcji zakład mieści się w Ułan-Ude, który wyprodukował 60 egz. Mi-8 i Mi-171.

OAO Rostvertol przekazał w ubiegłym roku odbiorcom 15 śmigłowców, w tym 3 szturmowe Mi-24/35 i 2 największe Mi-26.

Zakłady KumAPP (OAO Kumiertajskoje awiacjonnoje proizwodstwiennoje predprijatie) dostarczyły łącznie 13 maszyn, zaprojektowanych przez Kamowa, a najmniejsze, Progress - produkujące także uderzeniowe wersje maszyn tego samego biura konstrukcyjnego - kolejne 10 śmigłowców.

Wyniki te są nieco gorsze, od zakładanych na początku roku, kiedy szacowano ogólną produkcja nawet na 220 egz. Mimo tego, w czasach obecnego kryzysu, osiągnięty poziom produkcji, wyższy niż w 2008 i zdecydowanie lepszy niż kilka lat temu, należy uznać za sukces. Został on osiągnięty w dużej mierze przez wzrost rodzimych zamówień sektora wojskowego i instytucji rządowych (zobacz: 64 nowe śmigłowce).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.