Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Super Herculesy dla Tunezji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 marca 2010

Przedstawiciele Lockheed Martina poinformowali wczoraj o podpisaniu w lutym z władzami Tunezji umowy o dostawie dwóch transportowych C-130J-30.

</span>Tunezyjczycy posiadają kilka Herculesów. Większość z nich to wiekowe samoloty modelu B, odkupione w drugiej połowie lat 1990. z zapasów USAF. Nieco młodsza jest para maszyn wersji H, zamówiona w 1985, razem z 24 egz. F-5E/F Tiger II, jedynymi, do dzisiaj, myśliwcami tego kraju

Rząd Tunezji zakupił dwa Super Herculesy, które zostaną dostarczone w 2013 i 2014. Samoloty będą mogły zostać przystosowane do misji gaśniczych. Umowa w tej sprawie została podpisana w lutym bieżącego roku, w siedzibie ministerstwa obrony, w Tunisie.

W ten sposób Tunezja dołączyła do grona 12 państw, które wykorzystują lub zamówiły C-130J. Należą do nich - oprócz USA - Australia, Dania, Indie, Irak, Kanada, Katar, Norwegia, Oman, Wielka Brytania i Włochy.


Drukuj Góra