Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjskie Any-32 w Kijowie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 marca 2010

Przedstawiciele zakładów Antonowa poinformowali, że od 4 marca w zakładach przedsiębiorstwa w Kijowie trwa remont i modernizacja pierwszych, indyjskich samolotów transportowych An-32.

</span>An-32 to odmiana doskonale znanego również w Polsce samolotu An-26, powstała specjalnie na zamówienie Indii. Dzięki wykorzystaniu silników ZMKB Progress AI-20DM o mocy 5100 KM każdy, uzyskano możliwość operowania z lotnisk na wysokościach do 4500 m i przy wysokich temperaturach. Zwiększono również ładowność, do 6,7 t / Zdjęcie: Rohan

Umowę w sprawie modernizacji 105 indyjskich An-35 podpisano 15 czerwca 2009 (zobacz także: Ukraina zmodernizuje indyjskie An-32). Zakłada ona generalny remont, który pozwoli wydłużyć resursy o 15-20 lat. Samoloty zostaną również doposażone w nowoczesne systemy, zwiększające ich możliwości operacyjne i bezpieczeństwo lotów.

Ukraińcy zainstalują 25 nowych urządzeń, w tym system ostrzegający przed kolizjami z innymi statkami powietrznymi oraz przeszkodami na ziemi, system nawigacji satelitarnej, nowoczesny zestaw pomiaru przebytego dystansu, nowy radiowysokościomierz, radar pokładowy, instalację tlenową i fotele załogi. Według wcześniejszych doniesień, dostawcą części systemów awionicznych będą przedsiębiorstwa izraelskie.

Do Kijowa przyleciało 5 indyjskich samolotów. Po zakończeniu ich remontu i modernizacji, prace zostaną ocenione przez odbiorcę. W przypadku pozytywnej decyzji, na Ukrainę przyleci jeszcze 35 kolejnych transportowców. Pozostałe 65 zostanie wyremontowanych w indyjskich zakładach lotniczych BRD-1.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.