Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.


Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Unexpected end tag : u in Entity, line: 1 in /library/Site/String.php on line 148

Zderzenie Super Hornetów

Lotnictwo wojskowe, 17 marca 2010

Wczoraj nad poligonem Fallon zderzyły się dwa samoloty F/A-18E. Jeden z nich zdołał wylądować. Pilot drugiego został ranny.

Do zderzenia doszło wczoraj wieczorem, w czasie rutynowego nocnego lotu treningowego nad Fallon Range Training Complex na pustyni Nevada, ok. 22:00. Oba samoloty F/A-18E Super Hornet należały do Strike Fighter Squadron One Three Seven (VFA 137) z NAS Lemoore. Jeden z nich, lekko uszkodzony, zdołał wylądować o 22:13 w NAS Fallon. Drugi samolot rozbił się ok. 100 mil na wschód od bazy. Jego pilot, który się katapultował, został lekko ranny. Odnalazła go w pobliżu Mount Callaghan, wyziębionego w głębokim śniegu, załoga śmigłowca SH-60F Seahawk należącego do NAS Fallon Longhorns Search and Rescue Team. Pilota przewieziono do Banner Churchill Community Hospital.

Przyczyna zderzenia nie została dotąd wyjaśniona. VFA 137 realizuje 3-tygodniową turę treningową na poligonie Fallon. Cała Carrier Air Group, w której skład wchodzi jednostka, powróci na ten poligon na 4-tygodniowy trening w czerwcu.

10 marca do Atlantyku u wybrzeży Karoliny Południowej wpadł samolot F/A-18D (Zawieszenie lotów F/A-18). Jego załodze udało się katapultować. Została ona podjęta z wody i przewieziona do bazy. Przyczyną wypadku była awaria silników samolotu.

Zdjęcie: Sagar N. Pathak


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.