Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia kupiła Chinooki

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 marca 2010

20 marca australijska agencja zamówień wojskowych (DMO) podpisała umowę z US Army Security Assistance Command o zakupie 7 ciężkich śmigłowców transportowych CH-47F.

</span>Australijski CH-47D w Afganistanie. Z tyłu przygotowuje się do startu eskortujący go amerykański Apache / Zdjęcie: DO Australii

Australia posiada 6 Chinooków, z których większość to śmigłowce modelu C, dostarczone w połowie lat 1970. dla wojsk lotniczych. W 1989 zostały one zakonserwowane, a później odesłane do USA. 4 z nich zmodernizowano wtedy do wariantu D i włączono w 1995 w skład wojsk lądowych. Później dokupiono kolejne 2 używane egzemplarze, tego samego wariantu.

Intensywne wykorzystywanie ich w Afganistanie przyspieszyło konieczność znalezienia następców. Ostatecznie zdecydowano się na nowe CH-47F. W kwietniu ubiegłego roku do Kongresu USA trafiły dokumenty, niezbędne do uzyskania zgody na sprzedaż do Australii 7 takich maszyn. Szacowaną wartość transakcji oceniono na 560 mln USD (zobacz: 7 CH-47F dla Australii).

W sobotę Greg Combet, wiceminister obrony Australii poinformował o podpisaniu w tej sprawie umowy. Obejmuje ona, oprócz śmigłowców, 2 symulatory oraz pakiet części zamiennych. Wartość umowy to 513,5 mln AUD, czyli 470 mln USD, według bieżącego kursu walut.

Dzień wcześniej odbyła się uroczystość podpisania międzyrządowego porozumienia w ambasadzie Australii w USA - zakup realizowany jest w ramach programu Foreign Military Sales.

Kontrakt zakłada, że przedsiębiorstwa australijskie będą mogły dokonywać modyfikacji maszyn, zgodnie ze specyfikacją użytkownika. Będą również odpowiedzialne za ich serwisowanie. Śmigłowce zostaną dostarczone w latach 2014-2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.