Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

7 CH-47F dla Australii

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 kwietnia 2009

Amerykańska agencja współpracy wojskowej (DSCA) poinformowała, że 13 kwietnia przekazała do kongresu dokumenty, niezbędne do uzyskania zgody na eksport 7 ciężkich śmigłowców transportowych CH-47F dla Australii, o wartości 560 mln USD.

Australijskie CH-47D są intensywnie wykorzystywane w Afganistanie, z przerwami, od 2006, działając także na korzyść własnych formacji specjalnych. Australijski kontyngent w tym kraju liczy 1060 żołnierzy / Zdjęcie: DO Australii

Australijskie wojska lądowe posiadają obecnie 6 Chinooków w wersji D, pozyskanych w 1995 i 2001. Są wykorzystywane przez 5. pułk lotniczy, głównie do transportu ciężkiego sprzętu.

Sytuacja w Afganistanie oraz prowadzenie przez Australię kilku operacji pokojowo-humanitarnych w rejonie swojego kontynentu, pokazało jednak, że koniecznym jest wzmocnienie floty najcięższych śmigłowców.

Ostatecznie wystąpiono wstępnie do USA o zakup 7 nowych śmigłowców, w wersji F. Dokumenty przekazane przez US Defense Security Cooperation Agency (DSCA), precyzują, że w pakiecie sprzedaży znajduje się także 14 silników T55-GA-714A (po dwa na śmigłowiec), 7 karabinów napędowych kalibru 7,62 mm M134D Dillon Aero Minigun (zobacz: Minigun w Polsce), 16 radiostacji AN/ARC-201D, 7 zestawów swój-obcy Force XXI Battle Command Brigade and Below Blue Force Trackers (FBCB2/BFT), 2 zapasowe silniki T-55-GA-714A, a także pakiet dodatkowych urządzeń nawigacyjnych, łączności, części zamiennych i oprzyrządowania serwisowego, wraz z pakietem szkoleniowym.

Realizacja kontraktu wymagać będzie oddelegowania do Australii na 3 lata dwóch obywateli USA oraz okresowo - kilku mechaników.

W przypadku podpisania kontraktu i wykorzystania wszystkich, przewidzianych opcji, odbiorca zapłaci za 7 śmigłowców 560 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.