Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zielone światło dla brytyjskich fregat

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 marca 2010

Grupa przemysłowa, z BAE Systems Surface Ships na czele, otrzymała wczoraj zlecenie na prace projektowe fregat Typu 26, przyszłych następców jednostek Typu 22 i 23.

</span>Komputerowa wizja nowej fregaty. Jej przyszły kształt będzie można jednak poznać dopiero za kilka lat / Rysunek: BAE Systems

Brytyjskie ministerstwo obrony zapłaci 127 mln GBP za 4-letnie prace projektowe. Program powinien pozwolić wprowadzić nowe fregaty do służby od początku przyszłej dekady, po 2020.

Jednostka będzie miała prawdopodobnie ok. 6 tys. t wyporności i będzie uzbrojona w pionowe wyrzutnie pocisków samosterujących oraz przeciwlotniczych. Oprócz pokładu lotniczego ma również posiadać mini-dok dla działań bezzałogowych jednostek podwodnych czy grup sił specjalnych.

Informując o podpisaniu umowy, minister obrony dodał, że równocześnie zawarł wstępny kontrakt na budowę 5. i 6. atomowego okrętu strategicznego typu Astute. 300 mln GBP ma starczyć na wstępne prace przy budowie pierwszej z tych jednostek i na zgromadzenie części materiałów dla montażu drugiej.

Łącznie Londyn planuje zakup 7 okrętów tego typu. Do tej pory jednak nie potwierdził zamówienia na finalną jednostkę. Każda z nich kosztuje ok. 1 mld GBP.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.