Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Dingo 2 do Afganistanu

30 marca 2010

Krauss-Maffei Wegman (KMW) dostarczy do końca bieżącego roku kolejną partię samochodów patrolowych Dingo 2, z przeznaczeniem dla niemieckiego kontyngentu w Afganistanie.

</span>12-tonowe Dingo 2, w wersji transportera, przewozi do 8 żołnierzy, chronionych przed ostrzałem broni strzeleckiej i odłamkami artyleryjskimi. Pojazd został zaprojektowany dla złagodzenia skutków wybuchów min. Przedstawiony na zdjęciu, uzbrojono w stację FLW 100 / Zdjęcie: KMW

Zleceniodawcą jest niemiecka agencja zamówień wojskowych BWB. Podpisała ona wczoraj z KMW umowę o dostawach 41 pojazdów w wersji transportera piechoty. Samochody zostaną wyposażone w lekki, zdalnie starowany moduł uzbrojenia FLW 100.

Dostawy zostaną zrealizowane do końca bieżącego roku, przy czym pojazdy bez zwłoki zostaną wysłane do Afganistanu. Przedstawiciele KMW nie ujawnili wartości kontraktu.

To kolejna z serii umów o dostawach Dingo 2 dla Bundeswehry, z przeznaczeniem dla kontyngentu w Afganistanie (zobacz również: Nowe Dingo 2). W ten sposób, oprócz podstawowego zamówienia na 240 pojazdów, które będzie realizowane do 2011, oraz 80 nośników radarów pola walki, Berlin zamówił łącznie 139 dodatkowych Dingo 2. Całokowite zapotrzebowanie niemieckich sił zbrojnych określane jest na prawie 600 samochodów tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra