Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakaz palenia na OP?

Marynarka wojenna, 06 kwietnia 2010

US Navy rozpatruje wprowadzenie zakazu palenia na okrętach podwodnych. Motywowane to jest dbaniem o zdrowie niepalących.

</span>USS Florida (SSGN 728). Wprowadzenie zakazu palenia byłoby kolejnym ciosem w tradycję załóg okrętów podwodnych i przykładem politycznej poprawności. W istocie zakaz - poza uzasadnionymi sytuacjami kryzysowymi - nie ma racjonalnego uzasadnienia / Zdjęcie: US Navy

Informację o planach wprowadzenia zakazu przekazał wczoraj mediom adm. Gary Roughead, szef operacji morskich US Navy. Powodem jest szkodliwość biernego palenia, dla tych marynarzy, którzy nie używają tytoniu.

Obecne przepisy stanowią, że o paleniu w wyznaczonych, wentylowanych pomieszczeniach, decyduje dowódca okrętu. Adm. Roughead twierdzi, że zapach unosi się jednak w ograniczonym wnętrzu jednostki, mając szkodliwy wpływ na niepalących. Ostatecznej decyzji w tej sprawie jednak nie podjęto.

Wprowadzenie planów w życie byłoby kolejnym atakiem w tradycję załóg okrętów podwodnych. Po dojściu do władzy demokratów, nowy wiceminister obrony ds. marynarki wojennej, Ray Mabus zapowiedział wprowadzenie na pokłady OP kobiet (zobacz: Kobiety w okrętach podwodnych?). Tymczasem jednostki podwodne są ostatnimi, których załogi składają się wyłącznie z mężczyzn. Mabus jest mocno wspierany w swych wysiłkach m.in. przez adm. Rougheada.

Zwalczenie palenia wydaje się być jednym z najmniej racjonalnych planów kierownictwa Pentagonu. Żołnierze palą statystycznie o wiele częściej, niż cywile. Co więcej, szczyt zapotrzebowania na tytoń trwa - wiąże się z walkami w Iraku i Afganistanie. Odnośnie marynarzy, pali 40% członków załóg okrętów podwodnych (przy 32% średniej dla całych sił zbrojnych). Jednocześnie Pentagon nie ma nic przeciwko podawaniu pochodnych narkotyków dla pilotów, uczestniczących w długotrwałych misjach bojowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.