Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

44 naprawcze Dingo 2

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 kwietnia 2010

Niemiecka agencja zamówień wojskowych podpisała z Krauss-Maffei Wegmann umowę na dostawy 44 pojazdów zabezpieczenia technicznego, zbudowanych w oparciu o samochód patrolowy Dingo 2.

</span>Wóz zabezpieczenia technicznego zapewni ochroną na poziomie standardowych Dingo 2 trzem żołnierzom w przedziale załogi. Tył przeznaczony na warsztat, przewozi również narzędzia, części zapasowe i agregat / Zdjęcie: KMW

Nowe wozy dołączą do Dingo 2, wykorzystywanych w Afganistanie. Ich przeznaczeniem jest bieżąca naprawa pojazdów uszkodzonych, w tym również w wyniku działania przeciwnika.

Załoga składa się z trzech żołnierzy: kierowcy, strzelca - obsługującego zsmu KMW-FLW 100 (na zdjęciu z automatycznym granatnikiem) - oraz mechanika. Przebywają oni w opancerzonej kabinie, zabezpieczonej przed wybuchami min, IED i ostrzałem broni maszynowej na identycznym poziomie, co standardowe samochody patrolowe.

Pojazdy zostaną dostarczone do końca bieżącego roku, podobnie jak zamówione nieco wcześniej 41 samochodów w standardowej konfiguracji (zobacz: Kolejne Dingo 2 do Afganistanu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.