Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuzi zapowiadają cięcia

Strategia i polityka, 14 czerwca 2010

Herve Morin francuski minister obrony, zapowiedział dzisiaj zmniejszenie wydatków wojskowych o 5 mld Euro w ciągu najbliższych 3 lat.

</span>Program zakupu transporterów VBCI może być jedną z ofiar zapowiedzianych działań oszczędnościowych. Już pod koniec 2008 Paryż zdecydował o zmniejszeniu docelowej liczby kupowanych transporterów, z 700 do 630 egz. Obecnie istnieje możliwość wydłużenia terminów ich dostaw / Zdjęcie: Nexter

Francja jest jednym z niewielu europejskich krajów, które przeznaczają na obronność (i to bez wydatków na paramilitarną żandarmerię), ponad 2% PKB. W bieżącym roku wyasygnowali sumę 42,5 mld Euro. W ubiegłym zaś roku uruchomili kilkumiliardowy fundusz, przeznaczony na wsparcie własnego przemysłu. Dzięki tym środkom zamówiono m.in. kolejny desantowiec typu Mistral i przyspieszono dostawy samochodów patrolowych Panhard (zobacz: Antykryzysowy, francuski Mistral, Finalne zamówienie na PVP).

Niestety, konieczność zmniejszenie deficytu budżetowego dotknęła również Francję. Dzisiaj rano francuski minister obrony potwierdził zapowiadane od kilku tygodni zmniejszenie wydatków obronnych.

Paryż chce zaoszczędzić 5 mld Euro w ciągu 3 najbliższych lat. Oznacza to zmniejszenie budżetu wojskowego o prawie 4% w ujęciu rocznym. Biorąc pod uwagę, że kwoty te będą pochodziły głównie z puli wydatków majątkowych, musi to oznaczać poważne skutki dla przedsiębiorstw zbrojeniowych oraz szkolenia wojsk.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra