Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tigry dla argentyńskiej żandarmerii?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 lipca 2010

Argentyńska żandarmeria - GNA (Gendarmeria Nacional Argentina) negocjuje z fabryką samochodową w Gorki warunki nabycia pierwszej partii 10-15 wielozadaniowych opancerzonych samochodów patrolowych GAZ 2330 Tigr.

Po wstępnych kalkulacjach cenowych wyszło na jaw, że oferta rosyjska jest znacznie niższa od propozycji znanych i renomowanych wytwórni, takich jak francuska spółka Panhard. Argentyńczycy pragną nabyć tani, prosty w obsłudze, niezawodny, opancerzony czterokołowiec do strzeżenia granic przez mobilne jednostki GNA. Ważne jest więc, aby wóz był maksymalnie przystosowany do jazdy w różnych rejonach klimatycznych. I to jest - zdaniem planistów w Buenos Aires - zaletą Tigra, zbudowanego do podobnych działań w Rosji w temperaturach od -45 do +50°C.

Rosyjskiego Tigra można od kilku już lat oglądać na defiladach różnych rosyjskich formacji militarnych w Moskwie. 7-tonowy GAZ 2330 może zabrać 1,2 t ładunku. Z 7 osobami osiąga prędkość 125 km/h. Napędza go 205-konny, sześciocylindrowy turbodiesel. Tigra można wyposażyć na życzenie klienta w rosyjską zdalnie kierowaną z wnętrza wieżę z kaemem kal. 7,62 mm.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to pierwszy, ważny przyczółek zdobyty przez rosyjski przemysł pancerno-motorowy na obszarze tradycyjnie zdominowanym przez Amerykanów i zachodnie koncerny zbrojeniowe.

Na podstawie relacji Santiago Rivasa

Zdjęcie: via Snariad


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.