Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjskie śmigłowce dla Peru

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 lipca 2010

Przedstawiciele Rosobronexportu poinformowali o podpisaniu umowy z Peru na dostawy 2 śmigłowców Mi-35P i 6 egz. Mi-171Sz o wartości szacunkowej ok. 250 mln USD.

Jeden z dwóch peruwiańskich Mi-8, należących do marynarki wojennej (wojska lotnicze wykorzystują Mi-17). Śmigłowce te zostały kupione za czasów ZSRS

Rząd w Limie podjął decyzję o zakupie 8 rosyjskich śmigłowców w kwietniu bieżącego roku (zobacz: Peru: nie czołgi a śmigłowce). Motywowano to przede wszystkim zwiększeniem możliwości zwalczania zbrojnej opozycji i mafii narkotykowej.

Negocjacje z Rosobronexportem zostały zakończone w ekspresowym tempie. Wiadomo, że Rosjanie dostarczą pierwsze śmigłowce jeszcze w bieżącym roku, ostatnie - w 2011. Jest to jednocześnie pierwszy kontrakt eksportowy Rosji z Peru. Wcześniejsze podpisywały władze ZSRS.

Wartość umowy nie została ujawniona. Rosyjskie media szacują jednak, że Peru zapłaci ok. 250 mln USD. Przedstawiciele Rosobronexportu stwierdzili, że kwota ta jest zbliżona do rzeczywistej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.