Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BrahMos atakuje z góry

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 września 2010

Indie przeprowadziły próbę naddźwiękowego pocisku manewrującego BrahMos, który w ostatniej fazie wykonał - po raz pierwszy w historii - atak z góry na cel.

Pocisk BrahMos wystartował o 11;35 z mobilnej wyrzutni umieszczonej na terenie Integrated Test Range w Chandibur w stanie Orissa. W czasie lotu poziomego wykonał wiele manewrów, a fazie terminalnej przeszedł bezpośrednio do pionowego ataku na cel z prędkością Ma3. To pierwszy na świecie naddźwiękowy pocisk manewrujący zdolny do wykonania takiego manewru.

To była 23 próba pocisku BrahMos. Cel umieszczono na Zatoce Bengalskiej, ponad 200 km od miejsca startu (zasięg BrahMosa wynosi 290 km). Integrated Test Range w Chandibur należy do indyjskiej Defence Research and Development Organisation (DRDO) finansującej i nadzorującej program.

Według nieoficjalnych źródeł w indyjskim ministerstwie obrony, producent BrahMosów - indyjsko-rosyjska spółka BrahMos Aerospace - uzyskał już zamówienia na pociski tego typu warte ponad 13 mld USD. Tylko Indie zamówiły pociski za 3 mld USD, które mają być dostarczone w ciągu 6-7 lat. Dopiero po zrealizowaniu tych zamówień ma rozpocząć się eksport BrahMosów. Nie wiadomo, jakie inne kraje miałyby je zamówić. Nieoficjalnie mówi się o Brazylii, Chile i RPA, jako krajach, które są zainteresowane BrahMosami.

BrahMos Aerospace pracuje obecnie nad hiperdźwiękową odmianą pocisku (Brahmos II dla PAK FA, 2010-02-24). Ma on rozwijać prędkość Ma5-7.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.