Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Navy uziemiła jedną czwartą Orionów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 grudnia 2007

W niedzielę US Navy wydała zakaz lotów 39 z 161 samolotów P-3C Orion. Powodem jest wykrycie uszkodzeń struktury skrzydeł.

US Navy rozpoczęła badania pochodzących z lat 1960. Orionów jeszcze w grudniu 2004, przewidując potencjalne ryzyko. Naprawa wykrytych uszkodzeń może potrwać 18-24 miesięcy. Za remonty samolotów ma odpowiadać ich producent - Lockheed Martin.

Oriony mają zostać zastąpione przez 108 samolotów P-8A zbudowanych na bazie Boeingów 737. Ich dostawy rozpoczną się jednak dopiero w 2013. Ostatnie P-3 będą musiały zatem latać jeszcze w 2019.

To drugi taki problem w amerykańskim lotnictwie wojskowym. Flota należących do USAF myśliwców F-15 została uziemiona na początku listopada, po katastrofie jednego z nich (Loty F-15 USAF znowu zawieszone).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra