Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Krytyka szwedzkiego eksportu

Strategia i polityka, 13 października 2010

Przedstawiciele opozycyjnego Bloku Czerwoni-Zieloni, skrytykowali eksport szwedzkiego uzbrojenia do Arabii Saudyjskiej, w tym niepotwierdzoną sprzedaż Saabów 2000 wczesnego ostrzegania.

Eksport radarów Erieye, bez względu na zastosowany samolot-nośnik, jest jednym z hitów eksportowych Saaba / Zdjęcie: Saab

Informację o sprzedaży Saabów 2000 z radarem Erieye ujawnili przedstawiciele producenta na początku bieżącego miesiąca. Nabywca zachował jednak anonimowość. Wśród potencjalnych klientów wymieniano kraje Zatoki Perskiej, Argentynę, Malezję i Kolumbię (zobacz: Nowy klient na Saaba AEW&C).

Ostatnie wydanie Jane's Defence Weekly podało jednak, że odbiorcą będzie Arabia Saudyjska. Wywołało to polityczną burzę w Szwecji. Peter Rådberg, rzecznik prasowy Partii Zielonych do spraw wojskowych, powiedział, że kraj ten jest jednym z najgorszych państw dyktatorskich na świecie.

Jednocześnie ujawniono dane agencji kontroli eksportu, z których wynika, że Szwecja niemal stale dostarcza wyposażenie wojskowe dla Arabii Saudyjskiej. Transporty, m.in. z pociskami rakietowymi, torpedami i bombami, były wysyłane w marcu, kwietniu, maju i sierpniu bieżącego roku. Rådberg stwierdził, że do transakcji tych nie doszłoby, gdyby jego ugrupowanie zasiadało w rządzie.

Podobne zdanie wyraził Hans Linde, z Partii Lewicy, zapowiadając - w razie zdobycia władzy - zmiany legislacyjne, wykluczające możliwość eksportu wyposażenia wojskowego do Arabii Saudyjskiej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.