Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wznowienie lotów australijskich Hawków

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 października 2010

Australijskie wojska lotnicze wznowiły loty samolotów szkolno-treningowych Hawk, zawieszone 11 października po awarii silnika jednego z nich.

Loty australijskich Hawków wznowiono 19 października. Przed przywróceniem do lotów wszystkie samoloty zostały poddane specjalnym przeglądom. Rozpoczęto je 11 października, po awarii silnika Hawka startującego z bazy Pearce. Pilotowi udało się wówczas opanować maszynę i bezpiecznie wylądować.

RAAF posiada 33 szkolno-treningowe Hawki 127. Stacjonują one w dwóch bazach: 18 w Williamtown i 15 w Pearce. Dostarczano je na przełomie lat 1990. i 2000. 21 z nich zostało zmontowanych w Australii. Pierwszy z tych Hawków został oblatany w Williamtown 12 maja 2000.


Drukuj Góra