Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna udana próba Buławy

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Marynarka wojenna, 29 października 2010

Dziś rano przeprowadzono kolejną próbę rakiety balistycznej Buława. Bloki ćwiczebne jej głowicy trafiły w wyznaczone cele.

Rakieta została wystrzelona o 5:10 czasu moskiewskiego z dowodzonego przez kpt. Olega Cybina okrętu podwodnego Dmitrij Donskoj płynącego pod powierzchnią Morza Białego. Wszystkie systemy Buławy pracowały prawidłowo. Trajektoria lotu była zgodna z planem. Bloki ćwiczebne głowicy trafiły w wyznaczone cele na poligonie Kura na Kamczatce.

To kolejna z rzędu udana próba rakiety Buława, a druga w tym roku. Poprzednia odbyła się 7 października (Udana 13. próba Buławy, 2010-10-07). W sumie, od początku testów, udanych było jednak tylko 7 z 14 prób Buławy.

Na br. zaplanowano jeszcze jedną próbę Buławy. Tym razem z pokładu okrętu podwodnego Jurij Dołgorukij - w przyszłości podstawowego nosiciela Buław.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.