Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dodatkowe zamówienie T129

Wojska lądowe, 09 listopada 2010

AgustaWestland poinformowała o podpisaniu oczekiwanej umowy o dostawach 9 dodatkowych śmigłowców szturmowych T129 dla tureckich wojsk lądowych.

</span>Zdjęcie: AgustaWestland

Umowę podpisano 5 listopada. Zakłada ona wykonanie 9 śmigłowców T129 w wersji podstawowej i przekazanie ich odbiorcy do połowy 2012. Głównym wykonawcą zlecenia jest turecka Turkish Aerospace Industries (TAI). Włoskie zakłady AgustaWestland występują jako główny poddostawca.

Turcy zamówili już 51 śmigłowców, pochodnych A129 Mangusta. Nowe maszyny mają wykorzystywać wariant AW 129 International, m.in. wyposażony w mocniejsze silniki, ale również tureckie podzespoły awioniczne i opracowywane uzbrojenie. Dostawy pierwszych maszyn tej serii mają rozpocząć się w drugiej połowie 2013.

Ze względu na potrzebę jak najszybszego wzmocnienia ok. 30 szturmowych AH-1P, Ankara zdecydowała się na zamówienie dodatkowych 9 T129 (zobacz: A129 dla Turcji). Zostaną one zmontowane w TAI i przekazane w wersji podstawowej.

Wartość kontraktu to 150 mln Euro. Przedstawiciele AgustaWestland zapewniają, że dotychczasowe postępy prac badawczo-rozwojowych pozwalają na zrealizowanie dostaw w terminie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.