Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe zamówienie T129

Wojska lądowe, 09 listopada 2010

AgustaWestland poinformowała o podpisaniu oczekiwanej umowy o dostawach 9 dodatkowych śmigłowców szturmowych T129 dla tureckich wojsk lądowych.

</span>Zdjęcie: AgustaWestland

Umowę podpisano 5 listopada. Zakłada ona wykonanie 9 śmigłowców T129 w wersji podstawowej i przekazanie ich odbiorcy do połowy 2012. Głównym wykonawcą zlecenia jest turecka Turkish Aerospace Industries (TAI). Włoskie zakłady AgustaWestland występują jako główny poddostawca.

Turcy zamówili już 51 śmigłowców, pochodnych A129 Mangusta. Nowe maszyny mają wykorzystywać wariant AW 129 International, m.in. wyposażony w mocniejsze silniki, ale również tureckie podzespoły awioniczne i opracowywane uzbrojenie. Dostawy pierwszych maszyn tej serii mają rozpocząć się w drugiej połowie 2013.

Ze względu na potrzebę jak najszybszego wzmocnienia ok. 30 szturmowych AH-1P, Ankara zdecydowała się na zamówienie dodatkowych 9 T129 (zobacz: A129 dla Turcji). Zostaną one zmontowane w TAI i przekazane w wersji podstawowej.

Wartość kontraktu to 150 mln Euro. Przedstawiciele AgustaWestland zapewniają, że dotychczasowe postępy prac badawczo-rozwojowych pozwalają na zrealizowanie dostaw w terminie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra