Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rollout ZDK-03 AEW&C

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 listopada 2010

W Hanzong odbył się uroczysty rollout pierwszego z czterech zamówionych przez Pakistan samolotów wczesnego ostrzegania ZDK-03.

ZDK-03 Karakorum Eagle ma służyć wzmocnieniu pozycji Pakistanu w regionie / Zdjęcie: paffalcons.com

Wojska Lotnicze Pakistanu (PAF) rozbudowują możliwości kontroli swojej przestrzeni powietrznej. Chińskie samoloty mają współdziałać z pozyskiwanymi ze Szwecji czterema Saabami-2000, przenoszącymi system rozpoznania Erieye.

W ceremonii uczestniczył dowódca PAF, marszałek Qamar Suleman. W swoim wystąpieniu określił wydarzenie jako kolejny kamień milowy w relacjach pomiędzy Chinami a Pakistanem.

ZDK-03 to owoc kontraktu podpisanego w 2008 z China Electronics Technology Group Corporation. Chińscy partnerzy zobowiązali się skonstruować dedykowany do potrzeb zamawiającego system rozpoznania bazujący na radarze systemu AESA o 360o pokrycia przestrzeni. Nowy samolot ma mieć osiągi zbliżone do amerykańskiego E-2C/D Hawkeye. Jako nośnik wybrany został chiński Y-8, czyli licencjonowana kopia An-12.


Drukuj Góra