Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Co siódmy straci pracę

Strategia i polityka, 19 listopada 2010

Z 69 tys. zatrudnionych przez holenderskie ministerstwo obrony, w najbliższym czasie pracę może stracić 10 tys. żołnierzy i cywilów, wynika z ostatnich zapowiedzi władz resortu.

</span>Cięcia wydatków wojskowych dotkną również formacji wojskowych. Na zdjęciu żołnierze 13. batalionu piechoty pułku Stoottroepen Prins Bernhard w czasie operacji Spin Ghar w Dorafshan w prowincji Uruzgan, w listopadzie 2007. Obecnie w Afganistanie przebywa niewielka grupa żołnierzy, zajmujących się ewakuacją pozostałego sprzętu. Holendrzy wycofali się z wojny w lipcu i sierpniu bieżącego roku, zgodnie z zapowiedziami z 2007. W pierwszym okresie skierowali do działań 2 tys. żołnierzy. Z czasem liczba ta spadła do 380 / Zdjecie: MO Holandii

W 2007 holenderski dług publiczny wynosił 45,3% PKB. W przyszłym roku wyniesie 66,2%, co przełoży się na 406 mld Euro. W ramach podjętych już i planowanych przedsięwzięć oszczędnościowych, wydatki państwa zostaną poważnie zmniejszone, w tym również budżet resortu obrony. O ile w rekordowym 2009 Holendrzy przeznaczyli na ministerstwo 8,7 mld Euro, w ciągu najbliższych 6 lat wartość ta spadnie do ok. 7,6 mld Euro (zobacz: Holandia drastycznie zmniejsza wydatki).

Zapowiadając ciecia finansowe, szef resortu, Hans Hillen, informował również o konieczności zmniejszenia wydatków osobowych. Ograniczył się jednak do stwierdzenia o wprowadzonej już zasadzie przyjmowania jedynie minimum żołnierzy i całkowitego wstrzymania naboru na stanowiska cywilne.

Wczoraj jednak, w czasie spotkania z parlamentarzystami, powiedział, że redukcja zatrudnienia może dotknąć nawet 10 tys. stanowisk, co będzie się musiało wiązać z przymusowymi zwolnieniami. Tak radykalne kroki mają dotknąć zarówno cywilów, jak i wojskowych. Sprawa nie została jednak jeszcze przesądzona, jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta w najbliższych miesiącach.

Obecnie ministerstwo jest pracodawcą dla ok. 50 tys. żołnierzy i 19 tys. pracowników cywilnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra