Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa Lakota

Lotnictwo wojskowe, 22 listopada 2010

W czasie pokazu dla urzędników Pentagonu, zaprezentowano najnowszą odmianę śmigłowca UH-72A Lakota, przeznaczoną do wypełniania misji bezpieczeństwa publicznego.

</span>Do tej pory lotnictwo US Army, w tym również Gwardii Narodowej, otrzymało ok. 140 śmigłowców UH-72A. Są to w zdecydowanej większości maszyny w wersji podstawowej, przeznaczone do zadań łącznikowych, transportowych i medycznych / Zdjęcie: US Army

Zgodnie z umową zakupu UH-72A, dostawca, American Eurocopter, zobowiązał się do przekazania amerykańskim wojskom lądowym 345 nieuzbrojonych śmigłowców, jako następców starych UH-1, jak również - w mniejszej skali - OH-58, a nawet UH-60.

Pierwszy śmigłowiec został dostarczony w grudniu 2006. Ostatni trafi do odbiorcy w 2017 (zobacz również: Początek dostaw UH-72A do US ANG).

18 listopada bieżącego roku, w Pentagonie zaprezentowano jeden z seryjnych śmigłowców, wyposażony w kamery dzienne i nocne, zdolne do śledzenia celów na dystansach nawet do ok. 15 km, silny reflektor-szperacz, zmodernizowane urządzenia łączności oraz nawigacji, zdolne do identyfikowania konkretnych adresów.

Tak wyposażony śmigłowiec określany jest jako wersja bezpieczeństwa i wsparcia. Może bowiem wypełniać misje typu policyjnego - np. przy zamieszkach czy zwalczaniu przemytu - jak również w okresie klęsk żywiołowych, zapewniając szybkie niesienie pomocy.

Przy okazji pokazu, przedstawiciele lotnictwa wojsk lądowych przyznali, że obecnie nieuzbrojone Lakoty nie biorą i prawdopodobnie nie będą brały udziału w misjach zagranicznych. Możliwym jest jednak skierowanie UH-72A do innych, niż pierwotnie planowano jednostek wojskowych, dla zastąpienia w bieżącej, pokojowej służbie np. UH-60. Te natomiast mogą zostać przerzucone do Afganistanu lub innych zapalnych regionów świata.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra