Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mistral wygrał przetarg w FR

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 grudnia 2010

Francuski śmigłowcowiec desantowy Mistral został wybrany w rosyjskim przetargu na wyposażenie WMF. Kontrakt z DCNS ma być podpisany do końca roku.

Przetarg został ogłoszony 26 października 2010. O jego rozstrzygnięciu poinformował wczoraj szef sztabu SZ FR gen. armii Nikołaj Makarow. Dotąd nie podano oficjalnie, jacy oferenci rywalizowali z DCNS (Śmigłowcowiec z przetargu, 2010-08-19). Nieoficjalnie podawano, że zapytania skierowano do Navantii oferującej okręt klasy Juan Carlos I, Daewoo Marine Shipbuilding & Engineering z Tokto i TKMS z okrętem proj. MDH200.

Wybór Mistrala nie jest niespodzianką. Od rozmów z Francuzami zaczęły się dyskusje o potrzebie zakupu okrętu podobnej klasy od dostawcy zagranicznego (Potwierdzenie rosyjskich Mistrali, 2009-08-31). Inni oferenci zostali wykorzystani zapewne głównie dla wzmocnienia pozycji negocjacyjnej Rosjan.

Nieoficjalnie szacuje się, że kontrakt dotyczący Mistrali może być wart 1,5 mld USD. Pierwszy okręt mógłby być dostarczony najwcześniej za 3 lata. Niedawno przedstawiciele DCNS mówili o końcu 2013, jako najwcześniejszej możliwej dacie dostawy. Okręt będzie zapewne wyposażony w wiele rosyjskich systemów uzbrojenia, w tym śmigłowce pokładowe Kamowa. Kolejne okręty byłyby budowane przez stocznie rosyjskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.