Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

3 ofiary katastrofy w LeGros

Lotnictwo cywilne, 20 grudnia 2010

W katastrofie samolotu Cessna 182 wywożącego skoczków spadochronowych na lotnisku LeGros w Luizjanie zginęły 3 osoby. 2 inne zostały ranne.

Samolot wystartował przedwczoraj, 18 grudnia, ok. 14:30 z LeGros Memorial Airport niedaleko Crowley w stanie Luizjana. Według świadków pilot, gdy na wysokości ok. 60 m silnik utracił moc, pilot usiłował zawrócić na pas startowy i wylądować awaryjnie. Manewr się nie udał i samolot rozbił się.

W katastrofie zginęły 3 osoby: 56-letni pilot samolotu Jeffery Dille z Sulphur, oraz spadochroniarze, 63-letni Wendell Keith Nielson z Lafayette i 33-letni Irving John Gaspard z Youngsville. Dwaj inni lotnicy zostali ranni. Jeden z nich, 22-letni T.J. Middleton z Port Barre został wypisany ze szpitala Lafayette General Hospital po kilku godzinach, drugi, 65-letni Joseph Leroy Taylor z Matagorda w Teksasie, został zatrzymany na noc w szpitalu American Legion Hospital w Crowley. Ten ostatni to właściciel rozbitego samolotu.

Rozbity samolot to Cessna 182C nr rej. N8556T, nr ser. 52456 wyprodukowana w 1959.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.