Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zintegrowany system bezpieczeństwa lotów FR

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 grudnia 2010

W Rosji powstaje zintegrowany system bezpieczeństwa lotów lotnictwa państwowego. Za jego zorganizowanie odpowiada Ministerstwo Obrony.

Pierwotne założenia projektu zmian w sferze bezpieczeństwa lotów przedstawiono przedstawicielom branży 29 września 2009 w czasie spotkania w parlamencie. W październiku 2010 w Radzie Federacji przeprowadzono konsultacje projektu ustawy O państwowej kontroli (nadzorze) w sferze zapewnienia bezpieczeństwa lotów lotnictwa Federacji Rosyjskiej.

Formowanie zintegrowanego systemu bezpieczeństwa lotów lotnictwa państwowego powierzono Ministerstwu Obrony w ramach federalnego programu celowego. Wcześniej minister Anatolij Sierdiukow zatwierdził wnioski szefa departamentu bezpieczeństwa lotów Sił Zbrojnych FR Siergieja Bajnetowa. W pierwszej kolejności kadra departamentu zostanie zwiększona o 40-50%. Zmiany obejmą też bazę techniczną.

Nowy, zintegrowany system obejmie, poza MO, także lotnictwo MSW, FSB, MCzS i FTS. Na zbudowanie systemu w budżecie zarezerwowano 11 mld rubli.

Ważną zmianą w departamencie bezpieczeństwa lotów SZ FR ma być to, że analizą zdarzeń lotniczych będą zajmować się nie tylko specjaliści wojskowi, ale i cywilni. Cywile wejdą też w skład inspekcji nadzoru bezpieczeństwa lotów. Innych szczegółów planowanych zmian dotąd nie ujawniono.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.