Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

115 mld rubli na programy kosmiczne FR

Astronautyka, Strategia i polityka, 13 stycznia 2011

Premier FR Władimir Putin zapowiedział przeznaczenie z budżetu FR w 2011 na narodowe programy kosmiczne 115 mld rubli. W Kosmos ma polecieć 50 satelitów rosyjskich.

Putin prezentował informacje o rosyjskich planach kosmicznych na posiedzeniu komitetu organizacyjnego obchodów 50-lecia lotu w Kosmos Jurija Gagarina. - Rosja wystrzeli na orbity okołoziemskie ok. 50 aparatów kosmicznych. Budżet przeznaczy na narodowe programy kosmiczne wyniesie 115 mld rubli. W 2011 zostanie przyjęty nowy program federalny rozwoju systemu nawigacji satelitarnej GLONASS do 2020 - powiedział Putin.

Rosyjski premier przypomniał, że w najbliższych 3 latach na budowę nowego rosyjskiego kosmodromu - Wostocznyj budżet FR wydzieli 24 mld rubli (790 mln USD na nowy kosmodrom, 2010-07-21). Putin zauważył, że programy kosmiczne powinny zostać wykorzystane do promocji marki Rosja. Obecny rok ustanowiony został Rokiem Kosmosu. Ustanowiony zostanie medal Za zasługi dla podboju Kosmosu. Trwa remont Muzeum Pamięci Jurija Gagarina w Obwodzie Smoleńskim.

Jurij Gagarin urodził się 9 marca 1934 w Kłuszynie w obecnym Obwodzie Smoleńskim. 12 kwietnia 1961 jako pierwszy człowiek poleciał w Kosmos. Zginął w wypadku lotniczym 27 marca 1968. Okoliczności jego śmierci do dziś budzą emocje (Tajemnica śmierci Gagarina, 2010-01-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra