Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Największe zamówienie w historii

Lotnictwo cywilne, 13 stycznia 2011

Niskokosztowa IndiGo podpisała z Airbusem wstępne porozumienie o zakupie 180 samolotów A320. Jeżeli zostanie ono zrealizowane, będzie to najliczniejsze zamówienie w historii lotnictwa pasażerskiego.

Rysunek: Airbus

Wstępne porozumienie, podpisane 11 stycznia, dotyczy zakupu 30 standardowych A320 oraz 150 A320neo, samolotów wyposażonych w nowe, bardziej oszczędne silniki (zobacz: Miliard euro na A320 NEO). Te drugie powinny być dostępne po 2016.

Szacunkowa wartość kontraktu z Aribusem może osiągnąć ponad 16 mld USD. W ramach osobnej umowy zakupione zostaną jeszcze silniki.

IndiGo to prywatny, dynamicznie rozwijający się indyjski przewoźnik niskokosztowy. Pierwsze operacje lotnicze spółka wykonała w 2006. Dzisiaj wykorzystuje już 39 Airbusów 320, które zapewniają połączenia między ok. 30 głównymi miastami kraju.

W 2005 spółka zamówiła u europejskiego producenta 100 egz. A320, o wartości 6 mld USD. Była to jedna z największych transakcji w historii indyjskich linii lotniczych. Dostawy ostatnich samolotów planowane są na 2015-2016. Wtedy powinny rozpocząć się dostawy obecnie zamawianych Airbusów. Jeżeli negocjacje zakończą się sukcesem, ostatni A320neo dla IndiGo rafi do odbiorcy w 2025.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra