Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie seryjnych Posejdonów

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 25 stycznia 2011

Przedstawiciele Pentagonu i Boeinga podpisali 21 stycznia porozumienie o zakupie pierwszych 6 samolotów morskich P-8A Poseidon. Koncern dostarczy 6 maszyn za 1,53 mld USD.

Posejdony to przebudowane wersje B737-800 o zwiększonym zasięgu lotu. Seryjne samoloty zostaną wyposażone w boje hydroakustyczne, bomby głębinowe, torpedy, a do zwalczania okrętów nawodnych - pociski AGM-84 Harpoon. Przewidywany jest również wariant rozpoznania radioelektronicznego. Pentagon zamierza zamówić 117 samolotów seryjnych / Zdjęcie: Boeing

Boeing został wybrany jako dostawca następcy Lockheeda P-3C Orion w 2004. Od tego czasu, na mocy odrębnej umowy, zbudował 5 z zamówionych 6 prototypów, które przechodzą obecnie okres intensywnych prób. Oblot pierwszego z nich odbył się w kwietniu 2009 (zobacz: Oblot Posejdona).

Zgodnie z podpisaną 21 stycznia umową z Pentagonem, koncern dostarczy 6 samolotów produkcji niskoseryjnej. Ostatni z nich powinien zostać przekazany lotnictwu US Navy w styczniu 2013. W tym samym roku powinny one osiągnąć wstępną gotowość operacyjną.

Wartość kontraktu wynosi 1,529 mld USD, na co składa się cena samolotów, pakiet urządzeń serwisowych, części zamiennych, wsparcie logistyczne i szkolenia. W pracach - jako poddostawy Boeinga - uczestniczą m.in. Raytheon, Northrop Grumman, Spirit AerSystems, GE Aviation Systems, Marshall Aerospace, CFMI, Bae Systems i Marotta.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.